Logowanie

Wpisz dane

Jeśli przy zalogowaniu lub przy odzyskiwaniu hasła występują jakieś problemy proszę o zgłoszenie przez adres email: dzialki.staszic@gmail.com

Godziny otwarcia biura:

 

Poniedziałek

od 15:00 do 18:00 

Środa

od 17:00 do 18:30 

(tylko aplikacja wjazdu)

Czwartek

od 15:00 do 18:00 

Ogłoszenia

Kalendarz ogrodnika 2016 - Sierpień

 

Pielęgnacja trawników

Chwasty, które wyrosły na trawniku usuwamy mechanicznie lub przy pomocy oprysku preparatem Dicotex 202 SL. Stosujemy nawozy jesienne bez azotu, które wzmacniają trawę. Dzięki temu jest ona odporniejsza na wymarzanie. Wiosną będziemy obserwować zdecydowanie mniej ubytków na trawniku.

Byliny

Odchwaszczamy rabaty, aby chwasty nie konkurowały z naszymi roślinami o wodę i składniki pokarmowe. To bardzo dobry czas na rozmnażanie i przesadzenie roślin  wieloletnich takich jak: piwonie, irysy, liliowce, fuknie. Można już udać się do sklepów ogrodniczych i zakupić rośliny cebulowe kwitnące wiosną (tulipany, krokusy, szafirki, szachownice, narcyze, czosnki ozdobne).  Przygotujmy dla nich miejsce w naszym ogrodzie. W sierpniu sadzimy ziemowity, które zakwitną jesienią.

Iglaki

Przycinamy rośliny iglaste, zanim ich pędy zdrewnieją.  Formujemy żywopłoty z ligustrów, tuji, jałowców, grabów i bukszpanów. Dla roślin kwasolubnych zaczynamy stosować nawozy jesienne nie zawierające w składzie azotu.

Drzewa owocowe

Wycinamy wilki na jabłoni, wykonujemy cięcie doświetlające, dzięki temu owoce szybciej dojrzeją. Przycinamy wiśnie i czereśnie po owocowaniu. Zasilamy drzewa nawozami jesiennymi bez azotu.

Kwiaty balkonowe

Zasilamy kwiaty na balkonie nawozami do roślin balkonowych. Usuwamy przekwitłe kwiatostany, aby nie dopuścić do wydania nasion przez rośliny. W ten sposób pobudzamy ich kwitnienie.

Nowe sadzonki

W sierpniu możemy pobierać pędy roślin na sadzonki. Mieszamy Nawóz ukorzeniający do sadzonek zdrewniałych i półzdrewniałych z podłożem do sadzonek. Sadzonki umieszczamy w podłożu i zapewniamy im wysoką wilgotność powietrza – np. w mini szklarni. Ukorzenione rośliny posłużą nam jako sadzonki na rok następny. Rozmnażamy: trzmielinę, irgę, lawendę, żywotnik, cis, róże i wiele innych.

Przetwory na zimę

Owoce naszej ciężkiej pracy zamknijmy w słoikach, aby zimą móc cieszyć się zapachem lata, otwierając domowe przetwory. Możemy zrobić pyszne owocowe konfitury, dżemy, kompoty, sałatki warzywne a także domowe wina i nalewki.

 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

 

źródło:  agrecol.pl

 


 

Kalendarz księżycowy ogrodnika i rolnika Sierpień 2016

http://www.rytmnatury.pl/kalendarz-ogrodnika-sierpien-2016

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Październik 2024    |    Imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała

Gościmy

Odwiedza nas 272 gości oraz 0 użytkowników.

Fundusze z ARiMR